Diagnostika chodidiel - analýza a vyšetrenie chodidla

Vyšetrenie chodidla - Podológia

Veda zaoberajúca sa vyšetrením chodidla a diagnostikou chodidiel sa nazýva Podológia. Po celom svete nájdeme ambulancie a odborníkov špecializujúcich sa na daný obor. Ak máte závažné problémy s chodidlami, toto sú tie miesta, kde vám asi najskôr pomôžu.
K vyšetreniu chodidla, postaveniu členkov a k zisteniu typu nožnej klenby slúži prístroj podoskop.
S podoskopom pracujeme aj my vo vybraných partnerských predajniach medzinárodnej siete športových obchodov INTERSPORT, kde sa dozviete na základe podologickej diagnostiky chodidiel aká obuv a aký typ vložiek je vhodných práve na vaše nohy.

Svojpomocná diagnostika chodidiel

Svojpomocnú diagnostiku chodidiel bez podoskopu si viete vykonať podľa odtlačku vlhkých nôh v stoji na novinovom papieri (viď nižšie). Na základe odtlačku si vyberiete ten vhodný typ vložky, ktorý nájdete v našom eshope, kde si už vyberiete k vášmu typu iba vhodnú veľkosť.
Vaše nohy a pohybový aparát sa vám za túto službu odvďačia!

A - Vysoká klenba = High profile (zelená vložka)
B - Neutrálne chodidlo
= High profile (zelená vložka) - ak máte jemne alebo výrazne nohy do O (v stoji spojte chodidlá, medzi kolená vložte spojený ukazovák a prostredník na ruke, ak máte medzeru medzi kolenami na šírku dvoch prstov a širšiu zvoľte High profile)
= Med profile (žltá vložka) - ak máte nohy rovné alebo nohy do X (v stoji spojte chodidlá, ak máte medzeru medzi kolenami užšiu  ako šírka spojeného ukazováka a prostredníka na ruke zvoľte Med profile)
C - Nízka klenba
= Med profile (žltá vložka) - ak máte jemne alebo výrazne nohy do O (v stoji spojte chodidlá, medzi kolená vložte spojený ukazovák a prostredník na ruke, ak máte medzeru medzi kolenami na šírku dvoch prstov a širšiu zvoľte Med profile)
= Low profile (červená vložka) - ak máte nohy rovné alebo nohy do X (v stoji spojte chodidlá, ak máte medzeru medzi kolenami užšiu  ako šírka spojeného ukazováka a prostredníka na ruke zvoľte Low profile)
D - Plochá noha = Low profile

Diagnostika chodidiel, vyšetrenie chodidiel - vysoká klenba, plochá noha, neutrálne chodidlo

V čom mi pomôžu správne anatomicko-športové vložky Sportart?

Podľa typu klenby volíme tie správne anatomicko-športové vložky do obuvi. Naša vložka vám zabezpečí v oblasti plantárnej fascie (klenby) podporu vo forme pružného, ľahkého tekutého skla a v predpriehlavkovej a pätovej časti vám poron materiál zabezpečí mäkkosť, pohodlie a odpruženie. Šetríte si tým svoju chrbticu, bedrá, kolená...

Vložky do topánok Sportart - detailné spracovanie