Prečo používať bežeckú obuv japonskej značky Asics?

Keď si vezmeme celosvetovú populáciu bežcov, tak najviac používanou bežeckou obuvou sú bežecké tenisky značky Asics.
To svedčí o mnohom. Je to jeden z najstarších výrobcov bežeckých tenisiek na svete, so sídlom v Japonsku a obuv sa vyznačuje skutočne vysokou kvalitou prevedenia s množstvom technických prvkov. Bežecká obuv Asics má výborný pomer odpruženia a stability, čo je podľa nás kľúčový faktor kvalitných bežeckých tenisiek.

Najznámejšou a najdôležitejšou technológiou obuvi je GEL, ktorý je zabudovaný v medzipodrážke tenisiek a vďaka nemu, dokážu tenisky pri behu odpružiť pohybový aparát a šetriť chrbticu, bedrá, kolená... Množstvo, konzistencia a tvar gelu sa v jednotlivých modeloch líši, podľa toho pre koho a na aký beh je ten-ktorý model určený.
Mnoho bežcov, predovšetkým začiatočníkov má oslabené väzy okolo členkov a pri dopade prepadá členok viac-či menej do vnútornej strany - tzv. pronačný bežecký došľap. Práve pre nich má Asics vo svojej ponuke kvalitné bežecké topánky s technológiou Duomax, ktorá je konštruovaná z vnútornej strany strednej časti medzipodrážky a eliminuje pronačný došľap.

bezecke tenisky asics sportart

Na našom e-shope nájdeš širokú ponuku bežeckej obuvi ASICS:
- cestné bežecké tenisky na spevnené povrchy a asfalt
- trailové - crossové bežecké tenisky na nespevnené povrchy (les, tráva, polia, horské cesty, skaly)
- kombinované, tzv. hybridné bežecké tenisky vhodné do terénu i na asfalt
- pretekové, odľahčené bežecké tenisky na rýchle behy a intervalové tréningy

rastislav magna asics sportart

Bežecké tenisky Asics je vhodné doladiť správnou anatomicko-športovou vložkou Sportart. Vhodný typ práve na tvoje nohy zistíš pomocou prístroja podoskop v našich partnerských predajniach alebo svojpomocne podľa odtlačku vlhkých nôh v stoji na suchom papieri. Na základe typu klenby nohy si vyberieš ten vhodný typ vložky, ktorý nájdeš v našom e-shope, kde si už len priradíš vhodnú veľkosť, ktorú v prípade potreby nožnicami doma jednoducho doladíš podľa pôvodnej vložky k tvojim Asicsom.

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere bežeckej obuvi je správna veľkosť. Je dobré si uvedomiť, že s narastajúcou bežeckou kilometrážou môže chodidlo jemne opuchnúť a ak je veľkosť nesprávne zvolená môže tlak po čase spôsobovať nepríjemnú bolesť.
V bežeckých teniskách Asics je možné si v našich partnerských Intersportoch krátko pobehať, pochodiť  a s výberom vhodného modelu a veľkosti ti radi poradíme na základe zváženia všetkých spomenutých faktorov a diagnostiky.

Veríme, že sme ťa značkou Asics zaujali a po zakúpení aj ty máš možnosť otestovať precíznosť japonskej kvality prevedenia práce na bežeckých teniskách.

• Rastislav Magna (triatlonista, ironman, 20-ročné skúsenosti s distribúciou a predajom bežeckej obuvi)