• Úvod
  • >>
  • Vložky do obuvi

Vložky do obuvi

Chráňte si svoju chrbticu, bedrá, kolená!
Pomocou nášho ťaháku (viď nižšie) si zvoľte pre seba tie správne vložky do topánok. 
Jednoduchú diagnostiku chodidla si viete vykonať svojpomocne podľa odtlačku vlhkých nôh v stoji na suchom papieri.
Na základe typu klenby nohy si vyberiete ten vhodný typ vložky, ktorý nájdete v našom eshope, kde si už priradíte iba vhodnú veľkosť, ktorú v prípade potreby nožnicami doma jednoducho doladíte k vašej konkrétnej obuvi.

Diagnostika chodidiel Sportart - vložky do topánok

Prečo používať anatomicko-športové vložky do obuvi SportART?
Naše vložky do obuvi  Vám pomáhajú zabezpečiť v oblasti plantárnej fascie (šľacha pod klenbou) podporu vo forme pružného, ľahkého sklolaminátu a v predpriehlavkovej a pätovej časti vám poron materiál zabezpečí mäkkosť, pohodlie a odpruženie. Rovnomerným rozložením tlaku v obuvi odstránite bolesť nôh a minimalizujete vznik zranenia. Váha vášho tela, či už v statickom postavení, či v pohybe bude rozložená priamoúmerne po celej ploche chodidla a nie len nadmerne v prednej alebo pätovej časti.

Oproti lacnejším a ťažkým gelovým vložkám sa vložky do topánok SportART odlišujú predovšetkým hmotnosťou a vhodnou podporou pod klenbou. Vďaka spomínanému  materiálu Poron, ktorý je žiaľ značne nákladný sa vložky vyznačujú veľmi nízkou hmotnosťou, no kvalitným odpružením a zároveň dlhou životnosťou. Pri celosvetovom úsilí výrobcov športovej obuvi o dosiahnutie čo najnižšej hmotnosti obuvi, tak túto vlastnosť použitím vložiek SportART nezničíme a zároveň prispôsobíme športovú obuv na mieru k vašim nohám a chodidlám...
Zloženie a použité technológie vložiek vidíte na obr. nižšie...

Zloženie vložiek do obuvi Sportart

Ktorá vložka je vhodná práve pre vaše nohy zistíte podľa jednoduchej svojpomocnej diagnostiky, podľa odtlačku vlhkých nôh v stoji na suchom papieri:

A - Vysoká klenba = High profile (zelená vložka)
B - Neutrálne chodidlo
= High profile (zelená vložka) - ak máte jemne alebo výrazne nohy do O (v stoji spojte chodidlá, medzi kolená vložte spojený ukazovák a prostredník na ruke, ak máte medzeru medzi kolenami na šírku dvoch prstov a širšiu zvoľte High profile)
= Med profile (žltá vložka) - ak máte nohy rovné alebo nohy do X (v stoji spojte chodidlá, ak máte medzeru medzi kolenami užšiu  ako šírka spojeného ukazováka a prostredníka na ruke zvoľte Med profile)
C - Nízka klenba
= Med profile (žltá vložka) - ak máte jemne alebo výrazne nohy do O (v stoji spojte chodidlá, medzi kolená vložte spojený ukazovák a prostredník na ruke, ak máte medzeru medzi kolenami na šírku dvoch prstov a širšiu zvoľte Med profile)
= Low profile (červená vložka) - ak máte nohy rovné alebo nohy do X (v stoji spojte chodidlá, ak máte medzeru medzi kolenami užšiu  ako šírka spojeného ukazováka a prostredníka na ruke zvoľte Low profile)
D - Plochá noha = Low profile

Diagnostika chodidiel, analýza došľapu - výška klenby nohy

Zobrazenie:
Zoradiť:

Výrobca Všetko

Pohlavie Všetko

Typ

VLOŽKY DO OBUVI Sportart high profile
Akcia -10%

VLOŽKY DO OBUVI Sportart high profile

Vložky do topánok pre nohy so zvýšenou a vysokou klenbou. Zisti vhodný typ vložiek pre tvoje nohy, pomôže ti nasledujúci obrázok SportART Diagnostics.

Obj. čislo:
SA140
Pohlavie:
muž, žena
34,99 € 31,49 €
895 Kč 805 Kč
+ -
VLOŽKY DO OBUVI Sportart med profile
Akcia -10%

VLOŽKY DO OBUVI Sportart med profile

Vložky do topánok pre nohy s neutrálnou klenbou. Zisti vhodný typ vložiek pre tvoje nohy, pomôže ti nasledujúci obrázok SportART Diagnostics.

Obj. čislo:
SA130
Pohlavie:
muž, žena
34,99 € 31,49 €
895 Kč 805 Kč
+ -
VLOŽKY DO OBUVI Sportart low profile
Akcia -10%

VLOŽKY DO OBUVI Sportart low profile

Vložky do topánok pre nohy s nízkou klenbou až plochou nohou. Zisti vhodný typ vložiek pre tvoje nohy, pomôže ti nasledujúci obrázok SportART Diagnostics.

Obj. čislo:
SA120
Pohlavie:
muž, žena
34,99 € 31,49 €
895 Kč 805 Kč
+ -