O nás

"POHYB JE ŽIVOT - NEHYBNOSŤ JE SMRŤ"
Starajte sa o svoje nohy, dbajte na vhodnú a kvalitnú obuv, behajte, športuje, cvičte, aby bezbolestný pohyb trval aj u vás dlhé roky!

Ako už z nášho názvu SportART vyplýva "dokonalý športový výkon vnímame ako UMENIE, keď ti prináša radosť a uspokojenie, k dosiahnutiu čoho sú nevyhnutné dokonalé zručnosti, vedomosti a dokonalá športová výstroj." Keďže sme presvedčení, že pravidelný šport by mal byť v dnešnej dobe dôležitou súčasťou života i bežných ľudí a s vhodnou pohybovou aktivitou je úzko spätý aj zdravotný a psychický stav, či kvalita života v ďalších jeho sférach, snažíme sa aj my prispieť k naplneniu týchto slov našou činnosťou. Pri väčšine športov a aj v bežnom živote dospelých i detí sú dôležité zdravé nohy a preto sa zaoberáme najmä správnym obúvaním a diagnostikou nôh bežcov, indoor športovcov a detí.

Zo skúseností našich a skúseností mnohých iných profesionálnych športovcov vieme, že športová obuv dvoch japonských výrobcov ASICS a MIZUNO je skutočne na najvyššej technickej úrovni a obe značky vkladajú veľmi veľa úsilia do výzkumu a vývoja svojich produktov. Väčšina ich modelov má skvelý pomer medzi odpružením a stabilitou, čo je podľa nás kľúčový faktor vo vlastnostiach športovej obuvi. Viac sa o správnom výbere dozviete v sekcii Diagnostika-Obuv-Vložky alebo priamo u nás...

V spoločnosti SportART sa zaoberáme:

1. diagnostikou chodidiel a nôh športovcov, bežcov, bežných ľudí a detí pomocou medicínskej vedy Podológie
2. predajom obuvi japonských výrobcov Mizuno a Asics na základe diagnostiky športovcom, bežným ľuďom i deťom
3. predajom vhodných športovo-anatomických vložiek do obuvi na základe diagnostiky
4. vývojom a inováciou športovo-anatomických vložiek do obuvi značky SportART
5. vývojom a inováciou vysokokvalitných kompresných produktov značky SportART
6. vývojom a predajom ručne vyrábaných drevených slnečných okuliarov značky SportART

Naše prezentačné video o diagnostike nôh a chodidiel a následnom dodaní vhodných vložiek a obuvi nájdete tu: SportART

Ako to celé začalo...

Ako to teda celé začalo...  Jeden z našich zakladateľov spoločnosti, Rasťo Magna študoval od roku 2001 na Fakulte sportovních studií Masarykovej univerzity v Brne, kde sa popri štúdiách už vtedy venoval dlhému triatlonu, vo svete známemu pod názvom IRONMAN (3,8km plávanie - 180km cyklistika - 42km beh). V tých časoch boli ešte kvalitné produkty od výrobcov ako Mizuno alebo Asics na Slovensku neznáme a ťažko dostupné, no v Českej republike už  v špecializovaných predajniach boli k dispozpozícii. Prvé skúsenosti s obuvou boli teda také, že Rasťo popri vlastnom používaní dovážal produkty Mizuno a Asics už začiatkom minulého desaťročia aj pre triatlonistov, ironmanov a bežcov na Slovensku...
Po dokončení štúdia pri už vybudovanej slovenskej klientele športovcov teda logicky nasledovalo založenie spoločnosti, s názvom Triactive Sport, ktorá bola autorizovaným predajcom značiek Mizuno a Asics na Slovensku.

V roku 2014 bola spoločnosť premenovaná na SportART s.r.o. a vstúpil do spoločnosti po ukončení štúdií financií v holandskom Rotterdame dlhoročný úspešný triatlonista, niekoľkonásobný majster Slovenska Michal Kaszás a poznatky a skúsenosti z indoorových športov priniesol Zsolt Diószegi, kedže spoločnosť čoraz viac začínala spolupracovať popri bežcoch aj s indoor športovcami ako volejbalisti, hádzanári, či tenisti, ktorí s obľubou požívajú produkty z portfólia japonských značiek Mizuno a Asics.
Popri tejto práci boli vyvinuté spoločnosťou športovo-anatomické vložky, diagnostika chodidiel a kompresné produkty na dolné končatiny a paže pod značkou SportART, ktoré tiež nájdete popri iných výrobcoch v našom aktuálnom predajnom portfóliu. Produkty od našej spoločnosti používa napríklad aj slovenská mužská a ženská volejbalová reprezentácia, hokejový klub HK Nitra, niektoré slovenské a české extraligové volejbalové tímy a mnoho bežcov, triatlonistov a iných individuálnych športovcov.

Našou prioritou a hlavnou činnosťou na základe našich dlhoročných skúseností je teda i dnes diagnostika nôh a chodidiel bežcov, športovcov, bežných ľudí a detí a dodanie správnej športovej a voľnočasovej obuvi a vhodných anatomicko-športových vložiek na základe diagnostiky a veľmi často na základe rozsiahleho rozhovoru.
Bude naším potešením postarať sa aj o vás!