O nás

"POHYB JE ŽIVOT - NEHYBNOSŤ JE SMRŤ"
Starajte sa o seba, dbajte na kvalitnú športovú výstroj, behajte, športuje, cvičte, aby bezbolestný pohyb trval aj u vás dlhé roky!

Ako už z nášho názvu SportART vyplýva "dokonalý športový výkon vnímame ako UMENIE, keď ti prináša radosť a uspokojenie, k dosiahnutiu čoho sú nevyhnutné dokonalé zručnosti, vedomosti a dokonalá športová výstroj." Keďže sme presvedčení, že pravidelný šport by mal byť v dnešnej dobe dôležitou súčasťou života i bežných ľudí a s vhodnou pohybovou aktivitou je úzko spätý aj zdravotný a psychický stav, či kvalita života v ďalších jeho sférach, snažíme sa aj my prispieť k naplneniu týchto slov našou činnosťou.

V spoločnosti SportART sa zaoberáme:
1. vývojom a predajom  športovo-anatomických vložiek do obuvi SportART na základe podologickej diagnostiky
2. vývojom a predajom vysokokvalitných kompresných produktov značky SportART (podkolienky, ponožky, návleky na paže)
3. vývojom a predajom ručne vyrábaných drevených slnečných okuliarov značky SportART
Produkty nájdete na našom e-shope a vo vybraných partnerských športových predajniach, predovšetkým siete INTERSPORT.
 

Nájdete nás v predajni Intersport Nitra v nákupnom centre Galéria Mlyny Nitra, kde taktiež nájdete všetky produkty SportART a kde pôsobíme v rámci bežecko-indoorovej špeciálky predajne a zaoberáme sa:
1. diagnostikou chodidiel, nôh a došľapu pomocou podoskopu a pomocou nasnímania videozáznamu bosého behu na bežeckom páse
2. poradenstvom pri výbere vhodnej bežeckej, indoorovej, tenisovej a inej obuvi rôznych značiek svetových výrobcov

Zo skúseností našich a skúseností mnohých iných profesionálnych športovcov vieme, že športová obuv dvoch japonských výrobcov ASICS a MIZUNO je skutočne na najvyššej technickej úrovni a obe značky vkladajú veľmi veľa úsilia do výzkumu a vývoja svojich produktov. Väčšina ich modelov má skvelý pomer medzi odpružením a stabilitou, čo je podľa nás kľúčový faktor vo vlastnostiach športovej obuvi.  Preto sú ťahúňom v našom portfóliu obuvi predovšetkým títo dvaja výrobcovia.
Naše prezentačné video o diagnostike nôh a chodidiel a následnom dodaní vhodných vložiek a obuvi nájdete tu: SportART

Ako to celé začalo...

Ako to teda celé začalo...  Jeden z našich zakladateľov spoločnosti, Rasťo Magna študoval od roku 2001 na Fakulte sportovních studií Masarykovej univerzity v Brne, kde sa popri štúdiách už vtedy venoval dlhému triatlonu, vo svete známemu pod názvom IRONMAN (3,8km plávanie - 180km cyklistika - 42km beh). V tých časoch boli ešte kvalitné produkty od výrobcov ako Mizuno alebo Asics na Slovensku neznáme a ťažko dostupné, no v Českej republike už  v špecializovaných predajniach boli k dispozpozícii. Prvé skúsenosti s obuvou boli teda také, že Rasťo popri vlastnom používaní dovážal produkty Mizuno a Asics už začiatkom minulého desaťročia aj pre triatlonistov, ironmanov a bežcov na Slovensku...
Po dokončení štúdia pri už vybudovanej slovenskej klientele športovcov teda logicky nasledovalo založenie spoločnosti, s názvom Triactive Sport, ktorá bola autorizovaným predajcom značiek Mizuno a Asics na Slovensku.

V roku 2014 bola spoločnosť premenovaná na SportART s.r.o. a vstúpil do spoločnosti po ukončení štúdií financií v holandskom Rotterdame dlhoročný úspešný triatlonista, niekoľkonásobný majster Slovenska Michal Kaszás a poznatky a skúsenosti z indoorových športov priniesol Zsolt Diószegi, kedže spoločnosť čoraz viac začínala spolupracovať popri bežcoch aj s indoor športovcami ako volejbalisti, hádzanári, či tenisti.
Popri tejto práci boli vyvinuté spoločnosťou športovo-anatomické vložky, diagnostika chodidiel a kompresné produkty na dolné končatiny a paže pod značkou SportART, ktoré nájdete v našom aktuálnom predajnom portfóliu v partnerských predajniacha a na našom e-shope. Produkty od našej spoločnosti používa napríklad aj slovenská mužská a ženská volejbalová reprezentácia, hokejový klub HK Nitra, mnohé slovenské a české extraligové volejbalové tímy a mnoho bežcov, triatlonistov a iných individuálnych športovcov.