O nás

"POHYB JE ŽIVOT - NEHYBNOSŤ JE SMRŤ"
Starajte sa o seba, dbajte na kvalitnú športovú výstroj, behajte, športuje, cvičte, aby bezbolestný pohyb trval aj u vás dlhé roky!

Ako už z nášho názvu SportART vyplýva "dokonalý športový výkon vnímame ako UMENIE, keď ti prináša radosť a uspokojenie, k dosiahnutiu čoho sú nevyhnutné dokonalé zručnosti, vedomosti a dokonalá športová výstroj." Keďže sme presvedčení, že pravidelný šport by mal byť v dnešnej dobe dôležitou súčasťou života i bežných ľudí a s vhodnou pohybovou aktivitou je úzko spätý aj zdravotný a psychický stav, či kvalita života v ďalších jeho sférach, snažíme sa aj my prispieť k naplneniu týchto slov našou činnosťou.
Buď aj ty súčasťou našich aktivít a pridaj sa k nám na našom instagramovom účte!

V spoločnosti SportART sa zaoberáme:

1. vývojom, distribúciou a predajom  anatomicko-športových vložiek do obuvi, vhodne zvolených podľa podologickej diagnostiky

2. vývojom, distribúciou a predajom na Slovensku vyrábaných vysokokvalitných športových kompresných produktov (ponožky, návleky na lýtka a stehná, volejbalové návleky na paže)

3. diagnostikou chodidiel a došľapu, predajom bežeckej obuvi a poradenstvom pri predaji obuvi vo vybraných partnerských predajniach medzinárodnej  siete obchodov INTERSPORT (zoznam predajní - viď nižšie)
Obuv zobrazená na eshope sportart.sk je dostupná skladom v predajni Intersport Levice a pripravená k okamžitej expedícii.

Zo skúseností našich a skúseností mnohých iných profesionálnych športovcov vieme, že športová obuv HOKAASICS, NIKE, ON RUNNING, SAUCONY je skutočne na najvyššej technickej úrovni a výrobcovia vkladajú veľmi veľa úsilia do výzkumu a vývoja svojich produktov. Väčšina ich modelov má vhodný pomer medzi odpružením a stabilitou, čo je podľa nás kľúčový faktor vo vlastnostiach bežeckej obuvi a doladením vhodnými športovo-anatomickými vložkami dosiahnete maximálne pohodlie a ochranu svojho pohybového aparátu. Naše partnerské bežecké špeciálky, kde sa zaoberáme okrem predaja produktov SportART aj predajom bežeckej obuvi:
Intersport OC City Park Levice - naša hlavná predajňa, sklad e-shop obuvi /tel. kontakt na predajňu: 0903 557 019/
Intersport OC Nivy Bratislava
Intersport pri Korze Prievidza
Intersport OC Aréna Trnava 

Okrem nášho e-shopu nájdete produkty SportART na Slovensku v našej hlavnej domovskej predajni - INTERSPORT Levice a ďalej v predajniach INTERSPORT Nivy Bratislava, INTERSPORT Trnava, INTERSPORT Prievidza, INTERSPORT Liptovský Mikuláš, INTERSPORT B.Bystrica, INTERSPORT Zvolen, INTERSPORT Avion Bratislava, INTERSPORT Trenčín, INTERSPORT Mlyny Nitra, INTERSPORT Promenáda Nitra.

Vložky do topánok - predajňa Intersport

Ako to celé začalo...

Ako to teda celé začalo...  Jeden z našich zakladateľov spoločnosti, Rasťo Magna študoval od roku 2002 na Fakulte sportovních studií Masarykovej univerzity v Brne, kde sa popri štúdiách už vtedy venoval dlhému triatlonu, vo svete známemu pod názvom IRONMAN (3,8km plávanie - 180km cyklistika - 42km beh). V tých časoch boli ešte kvalitné produkty od výrobcov ako Mizuno alebo Asics na Slovensku neznáme a ťažko dostupné, no v Českej republike už  v špecializovaných predajniach boli k dispozpozícii. Prvé skúsenosti s obuvou boli teda také, že Rasťo popri vlastnom používaní dovážal produkty Mizuno a Asics už začiatkom nového tisícročia aj pre triatlonistov, ironmanov a bežcov na Slovensko...
Po dokončení štúdia v roku 2007 pri už vybudovanej slovenskej klientele športovcov teda logicky nasledovalo založenie spoločnosti, s názvom Triactive Sport, ktorá bola autorizovaným predajcom značiek Mizuno a Asics na Slovensku.

Rastislav Magna - Ironman

V roku 2014 bola spoločnosť premenovaná na SportART s.r.o. a vstúpil do spoločnosti po ukončení štúdií financií v holandskom Rotterdame Michal Kaszás a poznatky a skúsenosti z indoorových športov priniesol Zsolt Diószegi, kedže spoločnosť čoraz viac začínala spolupracovať popri bežcoch aj s indoor športovcami ako volejbalisti, hádzanári, či tenisti.

Diagnostika nôh a chodidiel - predajňa Footshop

Popri dlhoročnej práci a skúsenostiach s amatérskymi i profesionálnymi športovcami a športovými produktami rôznych svetových výrobcov vznikli v Budapešti za lekárskej asistencie vysoko kvalitné športovo-anatomické vložky, diagnostika chodidiel a na Slovensku vyrábané kompresné produkty na dolné končatiny a paže, ktoré nájdete v našom aktuálnom predajnom portfóliu v partnerských predajniach a na našom e-shope. Produkty od našej spoločnosti používa mnoho bežcov, triatlonistov, turistov a iných individuálnych športovcov ako aj slovenská mužská a ženská volejbalová reprezentácia, mnohé slovenské a české extraligové volejbalové tímy, veľa hráčov hokeja, futbalu, hádzanej, či tenisu.

Sportart a volejbalový klub Brno

Rokmi sme sa stali stabilným partnerom medzinárodnej siete obchodov INTERSPORT, v ktorých nájdete v ponuke produkty SportART.
V 4 vybraných predajniach - INTERSPORT Foltán Group pôsobíme navyše ako partner bežeckej časti predajne a v rámci predajne vytvárame tzv. "shop in shop" - bežeckú špeciálku (OC City Park Levice, NC Nivy Bratislava, Pri Korze Prievidza, NC Aréna Trnava).

Produkty Sportart v predajni Intersport - vložky do obuvi, kompresné ponožky a návleky