O nás

"POHYB JE ŽIVOT - NEHYBNOSŤ JE SMRŤ"
Starajte sa o seba, dbajte na kvalitnú športovú výstroj, behajte, športuje, cvičte, aby bezbolestný pohyb trval aj u vás dlhé roky!

Ako už z nášho názvu SportART vyplýva "dokonalý športový výkon vnímame ako UMENIE, keď ti prináša radosť a uspokojenie, k dosiahnutiu čoho sú nevyhnutné dokonalé zručnosti, vedomosti a dokonalá športová výstroj." Keďže sme presvedčení, že pravidelný šport by mal byť v dnešnej dobe dôležitou súčasťou života i bežných ľudí a s vhodnou pohybovou aktivitou je úzko spätý aj zdravotný a psychický stav, či kvalita života v ďalších jeho sférach, snažíme sa aj my prispieť k naplneniu týchto slov našou činnosťou.

V spoločnosti SportART sa zaoberáme:

1. vývojom, distribúciou a predajom  športovo-anatomických vložiek do obuvi, vhodne zvolených podľa podologickej diagnostiky

2. vývojom, distribúciou a predajom na Slovensku vyrábaných vysokokvalitných kompresných produktov (podkolienky, ponožky, návleky na lýtka, stehná a paže)

3. diagnostikou chodidiel a došľapu, poradenstvom pri výbere a kúpe bežeckej, outdoor a indoor obuvi  rôznych svetových výrobcov vo vybraných predajniach medzinárodnej  siete obchodov INTERSPORT.

Zo skúseností našich a skúseností mnohých iných profesionálnych športovcov vieme, že športová obuv ASICS, NIKE, SAUCONY, HOKA, SALOMON, ADIDAS, či MIZUNO je skutočne na najvyššej technickej úrovni a výrobcovia vkladajú veľmi veľa úsilia do výzkumu a vývoja svojich produktov. Väčšina ich modelov má vhodný pomer medzi odpružením a stabilitou, čo je podľa nás kľúčový faktor vo vlastnostiach bežeckej obuvi a doladením vhodnými športovo-anatomickými vložkami dosiahnete maximálne pohodlie a ochranu svojho pohybového aparátu. 

Okrem nášho e-shopu nájdete produkty SportART na Slovensku aj v predajniach INTERSPORT Nitra, INTERSPORT Levice, INTERSPORT Trnava, INTERSPORT Liptovský Mikuláš, INTERSPORT B.Bystrica, INTERSPORT Zvolen, INTERSPORT Galéria Petržalka, INTERSPORT Trenčín, FOOTSHOP Bratislava.

Ako to celé začalo...

Ako to teda celé začalo...  Jeden z našich zakladateľov spoločnosti, Rasťo Magna študoval od roku 2002 na Fakulte sportovních studií Masarykovej univerzity v Brne, kde sa popri štúdiách už vtedy venoval dlhému triatlonu, vo svete známemu pod názvom IRONMAN (3,8km plávanie - 180km cyklistika - 42km beh). V tých časoch boli ešte kvalitné produkty od výrobcov ako Mizuno alebo Asics na Slovensku neznáme a ťažko dostupné, no v Českej republike už  v špecializovaných predajniach boli k dispozpozícii. Prvé skúsenosti s obuvou boli teda také, že Rasťo popri vlastnom používaní dovážal produkty Mizuno a Asics už začiatkom minulého desaťročia aj pre triatlonistov, ironmanov a bežcov na Slovensko...
Po dokončení štúdia v roku 2007 pri už vybudovanej slovenskej klientele športovcov teda logicky nasledovalo založenie spoločnosti, s názvom Triactive Sport, ktorá bola autorizovaným predajcom značiek Mizuno a Asics na Slovensku.

V roku 2014 bola spoločnosť premenovaná na SportART s.r.o. a vstúpil do spoločnosti po ukončení štúdií financií v holandskom Rotterdame Michal Kaszás a poznatky a skúsenosti z indoorových športov priniesol Zsolt Diószegi, kedže spoločnosť čoraz viac začínala spolupracovať popri bežcoch aj s indoor športovcami ako volejbalisti, hádzanári, či tenisti.Popri dlhoročnej práci a skúsenostiach s amatérskymi i profesionálnymi športovcami a športovými produktami rôznych svetových výrobcov vznikli v Budapešti za lekárskej asistencie vysoko kvalitné športovo-anatomické vložky, diagnostika chodidiel a na Slovensku vyrábané kompresné produkty na dolné končatiny a paže, ktoré nájdete v našom aktuálnom predajnom portfóliu v partnerských predajniach a na našom e-shope. Produkty od našej spoločnosti používa napríklad aj slovenská mužská a ženská volejbalová reprezentácia, mnohé slovenské a české extraligové volejbalové tímy, veľa hráčov hokeja, futbalu, hádzanej, tenisu a mnoho bežcov, triatlonistov, turistov a iných individuálnych športovcov.