Výber vhodnej halovej - indoor obuvi

Pri výbere indoor obuvi (volejbal, hádzaná, tenis, floorbal, squash, badminton, stolný tenis) je prvoradé kritérium na aký šport chceme danú obuv používať. Niektoré modely sú vyrobené vyslovene na dané športové odvetvie, no mnohé pohyby v indoorových športoch sa prekrývajú a jeden model obuvi je vhodný na viaceré športy.
Indoor obuv je oproti bežeckým teniskách, ťažšia, pevnejšia, tuhšia kedže dochádza k neustálym pohybom do strán - mimočiary pohyb a na túto záťaž musia byť tieto tenisky prispôsobené.
Na podrážke často nájdeme dôležitý nápis No marking (nefarbia, nenechávajú stopy), takže obuv pri indoorových športoch v halách nenechávajú po sebe čmuhy a správna podrážka by mala byť z bezfarebnej, pevnej, protišmykovej gumy.

Halová indoor obuv

Pri výbere je ďalej potrebné vziať do povedomia váhu športovca. Čím je ťažší jedinec, tým by mala byť aj obuv ťažšia, zložitejšia, s množstvom podporných a odpružených častí.
Pri indoor obuvi sa ďalej rozhodujeme, či chceme model so zvýšenou ochranou členka alebo klasický nižší model.
Indoorovú obuv je vhodné zdokonaliť opäť vhodnou športovo-anatomickou vložkou podľa postavenia nôh a vykreslenia klenby nohy zistených z podologickej diagnostiky.