Intersport Prievidza

Tešíme sa priatelia, že sme partnerom bežeckej a outdoor časti predajne Intersport Prievidza!

V predajni je pre vás k dispozícii:
- široký výber bežeckej a turistickej outdoor obuvi rôznych svetových výrobcov a značiek
- diagnostika nôh a chodidiel na podoskope (bezplatne denne k dispozícii)
- anatomicko-športové vložky do obuvi zvolené podľa diagnostiky na podoskope, podľa vašich chodidiel

Prečo by sme mali používať do turistickej obuvi vhodné anatomicko-športové vložky a ako môžeme predchádzať vzniku pľuzgierov, iným problémom a opotrebovaniu kĺbov?
Tak o tom si napíšeme v najbližších riadkoch a veríme, že vás mnohých obohatíme o nové cenné informácie a poznatky. Turistika v prírode je krásne trávenie voľného času a správna turistická obuv a vložky sú základ turistickej výbavy! Nohy vás nesú a potrebujú starostlivosť a vhodnú podporu.

Pôvodné vložky z výroby v turistických topánkach

Určite ste už mnohí vybrali, či už pri čistení, alebo sušení pôvodné vložky z turistickej obuvi. Základné vložky z výroby sa ničím neodlišujú od vložiek z akejkoľvek inej športovej obuvi, neobsahujú žiadne technické prvky, materiály, vyrábajú sa z jednoduchej peny a slúžia len na vyplnenie priestoru medzi chodidlom a medzipodrážkou. Po niekoľkých týždňoch používania sú vložky v prednej a pätovej časti prešľapané a neplnia svoj účel.

Správne turistické vložky do turistickej obuvi

Vložky majú teda zabezpečiť vhodné prepojenie chodidla s topánkou. Správna turistická vložka by mala mať vyššie okraje v oblasti päty a musí držať pätu v tzv. miske, aby nedochádzalo k jej pohybu. Ďalej je nevyhnutné vyrovnať nedostatky pozdĺžnej klenby, čím sa zmierňujú negatívne vplyvy na členky, kolená, bedrá a zbytok pohybového aparátu. Každý ale máme vykrojenie klenby na chodlách rôzne a preto výrobcovia obuvi nevedia zabezpečiť, aby bola bežecká obuv vhodne prispôsobená jednotlivým bežcom. Preto je potrebné pôvodné vložky z turistických topánok odstrániť a nahradiť ich športovými vložkami s vhodným tvarovaním v oblasti klenby práve podľa našich nôh. Diagnostiku chodidiel si viete vykonať aj svojpomocne podľa nášho návodu. Vtedy odstránime nadmerný tlak v prednej a pätovej časti chodidiel a vhodnou podporou klenby dosiahneme rozloženie tlaku priamo úmemerne v celej topánke.

Odpruženie a zloženie kvalitných turistických vložiek

Okrem hore opísanej podpory pod klenbou je dôležité, aby boli v prednej časti a v oblasti päty vložky odpružené materiálom ľahkým a odolným voči prešľapaniu. Svetoví výrobcovia kvalitnej turistickej obuvi sa snažia o úsporu každého gramu a mnoho turistov potom "zabije" obuv, síce lacnou, ale ťažkou gelovou vložkou bez podpory klenby s pocitom postavenia ako v blate a vlastnosti topánok sú zničené.Takže čo potrebujeme? 

Vhodné turistické vložky by mali kopírovať chodidlo v oblasti klenby, držať pätu v tzv. miske, mali by byť vzdušné - odvádzať pot, antibakteriálne, ľahké, odpružené v prednej a pätovej časti. Presne podľa týchto poznatkov sú vyrábané vložky do obuvi SportART, ktoré nájdete v našom portfóliu i v predajni Intersport Prievidza. Podľa diagnostiky na podoskope v predajni alebo podľa svojpomocnej diagnostiky si zvolíte vhodné vložky práve na svoje nohy.
Prajeme vám veľa zážitkov a príjemne strávených chvíľ v prírode!

turistické vložky