SportART VLOŽKY HIGH PROFILE

SportART vložky HIGH profile je profesionálna vložka do obuvi pre nohy so zvýšenou a vysokou klenbou. Zisti vhodný typ vložiek pre tvoje nohy, pomôže ti nasledujúci obrázok SportART Diagnostics.

Výrobca:
SportART
Obj. čislo:
SA140
28,99 €
741 Kč
+ -

SportART VLOŽKY HIGH PROFILE

SPORTART INSOLE HIGH PROFILE - zvýšená, vysoká klenba. Vložka do obuvi zaisťujúca maximálnu stabilitu a podporu chodidla. Vložka vám zabezpečí v oblasti plantárnej fascie (klenby) sklolaminátovú podporu a v prednej a pätovej časti vám zabezpečí materiál poron mäkkosť, pohodlie a odpruženie. Vďaka unikátnemu spôsobu jej prispôsobenia je vhodná do akejkoľvek obuvi.
SportART Insole v súčasnej dobe naberá na popularite medzi elitnými športovcami a je to skvelý a cenovo dostupný doplnok ktorý by však nemal chýbať vo výbave ani žiadneho rekreačného športovca.

Ktorý typ vložky je vhodný pre moje nohy?
Jednoduchú diagnostiku si viete vykonať aj svojpomocne pomocou odtlačku mokrých nôh v stoji na novinovom papieri a pomocou pohľadu na vlastné postavenie kolien v zrkadle. Na základe kombinácie výšky vašej klenby a postavenia kolien si vyberiete ten vhodný typ vložky podľa nášho pomocného ťaháku SportART Diagnostics. Vaše nohy a pohybový aparát sa vám za túto službu celkom určite odvďačia!

Prečo je podpora klenby nutná?
Evolučne prirodzená funkcia klenby chodidla je prispôsobenie chodidla k povrchu, zvýšenie styčnej plochy, po ktorom človek chodí. Zatiaľ čo táto vlastnosť chodidla bola nevyhnutná kým človek chodil bosí, primerane málo a potreboval čo najvyššiu stabilitu na nespevnenom povrchu, dnes je táto vlastnosť nežiadaná.

Čo sa deje keď chýba podpora klenby?
Šlacha spojujúca prednú a zadnú časť chodidla, ktorá drží tvar klenby v neutrálnom postavení, má tendenciu sa rozťahovať a klenba "padá". Toto rozťahovanie človek cíti ako bolesť spodku nôh. K tomuto javu dochádza ako pri pohybe (dopadoch a došľapoch) tak pri dlhodobom státí (napr. 8 hodinová smena v práci kde človek musí stáť).

Čo spôsobí dodatočná podpora klenby?
Vložky SportART sú navrhnuté pre všetky typy klenby a postavenia nôh. Diagnostika klenby prebieha buď na profesionálnom "podoskope" alebo doma pri stúpení mokrou nohou na papier/kartón. Správne zvolená podpora klenby doslova "vyplní" prázdny priestor medzi klenbou a topánkou a tým zabráni rozťahovaniu šlachy.

Pre koho je vložka SportART vhodná?
Pre všetkých športovcov: bežcov, turistov, tenistov, indoor športovcov, do voľnočasovej obuvi a sneakersov, ako aj pre ľudí ktorí majú prácu pri ktorej musia nutne dlhodobo stáť, práca pri páse.

Parametre

Pohlaviemuž, žena