Asics bežecká obuv

07.12.2021
Keď si vezmeme celosvetovú populáciu bežcov, tak najviac používanou bežeckou obuvou sú bežecké tenisky značky Asics.
To svedčí o mnohom. Je to jeden z najstarších výrobcov bežeckých tenisiek na svete, so sídlom v Japonsku a obuv sa vyznačuje skutočne vysokou kvalitou prevedenia s množstvom technických prvkov. Bežecká obuv Asics má výborný pomer odpruženia a stability, čo je podľa nás kľúčový faktor kvalitných bežeckých tenisiek.

Najznámejšou a najdôležitejšou technológiou obuvi je GEL, ktorý je zabudovaný v medzipodrážke tenisiek a vďaka nemu, dokážu tenisky pri behu odpružiť pohybový aparát a šetriť chrbticu, bedrá, kolená... Množstvo, konzistencia a tvar gelu sa v jednotlivých modeloch líši, podľa toho pre koho a na aký beh je ten-ktorý model určený.
Mnoho bežcov, predovšetkým začiatočníkov má oslabené väzy okolo členkov a pri dopade prepadá členok viac-či menej do vnútornej strany - tzv. pronačný bežecký došľap. Práve pre nich má Asics vo svojej ponuke kvalitné bežecké topánky s technológiou Duomax, ktorá je konštruovaná z vnútornej strany strednej časti medzipodrážky a eliminuje pronačný došľap.

V portfóliu bežeckej obuvi Asics nájdete:
- cestné bežecké tenisky na spevnené povrchy a asfalt
- trailové - crossové bežecké tenisky na nespevnené povrchy (les, tráva, polia, horské cesty, skaly)
- kombinované, tzv. hybridné bežecké tenisky vhodné do terénu i na asfalt
- pretekové, odľahčené bežecké tenisky na rýchle behy, niektoré so zabudovaným karbónovým plátkom v medzipodrážke

Širokú ponuku obuvi Asics nájdeš na našom e-shope - Bežecká obuv a aj ty môžeš otestovať precíznosť japonskej kvality prevedenia práce na bežeckých teniskách.